III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021

 1. W liturgii Kościoła III niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
 2. Jutro wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego i zapalmy w oknie znicz o godz. 1930 na dowód pamięci o ofiarach. Tego dnia Św. Jan Pawł II i Ronald Regan 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób – w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu, wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
 3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.
 4. Pan jest blisko. Przygotujmy się na jego przyjście przez szczere i pełną nawrócenie. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje ADWENTOWE. Skorzystajmy z kapłańskiej posługi. Spowiedź w naszej Parafii w środę 22 grudnia od godz: 700 do 1000 i wieczorem od godz: 1700 dokad będą penitenci.
 5. do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, oraz kalędarze na nowy rok.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień Wstawiennictwa świętych patronów. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W tym tygodniu patronuje nam:

w poniedziałek, 13 grudnia – św. Łucja, męczennica,

                        we wtorek, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

 • Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku udziału zamiast katechezy uczestniczymy w rekolekcjach. Zbiórka ministrantów w sobotę po Roratach.
 • We wtorek swoje urodziny obchodzi S. Elżbieta Nuckowska, serdecznie zapraszamy do modlitwy w Jej intencji o godz. 700.
 • Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione codziennie rano o godz. 700 roraty oraz  w środę o godz. 1800.
 • W przyszłą niedzielę w „Domu Polskim” o godz. 1330opłatek dla osób starszych.
 • Radni Parafialni  roznoszą opłatki oraz zbierają podatek na rzecz parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700, z naukami rekolekcyjnymi. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice godz. 900; Dublany godz. 1030; Radłowice godz. 1200; Czukwa godz. 1500, z nauką rekolekcyjną.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR