II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się, bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 700.
 2. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą naszych braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego.
 3. Jutro wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Uroczystość odpustowa w  Łanowicach o godz. 1300.
 4. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.
 5. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Świeca 25 grywni. Również można nabyć kalendarze na nowy rok.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, wstawiennictwa świętych patronów na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. We wtorek, 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.
 8. W środę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi nam, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość do walki z każdym grzechem. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 700 i 1800. Podczas Mszy św. o godz. 700 zostaną poświęcona medaliki dla dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św..
 9. Dzieciom i młodzieży przypominam o cotygodniowej katechezie, proszę rodziców o nie zaniedbywanie tego obowiązku wychowania w duchu chrześcijańskim.
 10. Ministranci mają zbiórkę w sobotę po Roratach.
 11. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione codziennie rano o godz. 700 Roraty i w środę o godz. 1800.
 12. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. Na filiach Msze św. zostaną odprawione: w Kornałowicach o godz. 900; w Dublanach o godz. 1030; w Radłowicach o godz. 1200. W Czukwi  o godz. 1500.
 13. Od dzisiejszej niedzieli Radni Parafialni będą roznosić opłatki oraz zbierać podatek na rzecz parafii. Za złożone ofiary na ten cel składam serdeczne „Bóg zapłać”.

W czwartą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje ADWENTOWE niech w tym czasie nie zabraknie nas na naukach rekolekcyjnych i EUCHARYSTII, czas naszej przemiany niech będzie dla każdego okazją do nawrócenia i przebaczenia, by w tym roku pandemii KORONOWIRUSA pojednani zasiąść do Wigilijnego Stołu.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR