I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

  1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest oczekiwaniem na przyjście Pana. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom. Razem z nią będziemy kroczyć po adwentowej drodze, biorąc udział w codziennych Mszach Świętych zwanych w tradycji roratami, które będą odprawiane w naszym kościele o godz. 700. Niech to będzie okazja do głębszego przeżywania tego świętego czasu.
  1. W dni powszednie Adwentu o godz. 700 „Roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „Roratach”, a rodziców prosimy, by pomogli swoim dzieciom wykonać lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.
  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą św.
  2. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
  3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na „CARITTAS” naszej Archidiecezji. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać!
  4. We wtorek 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła brata św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich. Św. Andrzej jest także patronem ks. Proboszcza – z tej racji podczas Mszy św. o godz. 700 będziemy modlić się w intencji solenizanta wypraszając dla niego Boże błogosławieństwo
  5. Dzieciom i młodzieży przypominamy o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie. Ministrantom o zbiórce w sobotę o godz. 1200.
  1. Msze św. w tym tygodniu codziennie rano, roraty o godz. 700 oraz w środę, czwartek i piątek o godz. 1800.    
  1. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900, 1130; wieczorna Msza św. o godz. 1700. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornalowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030, Radłowice o godz. 1200. Czukwa o godz. 1500.
  1. W najbliższym czasie Radni Parafialni będą roznosić opłatki wigilijne oraz zbierać podatek na rzecz parafii. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR