UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021

1. Dzisiejsza uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodzona w ostatnią niedzielę roku kościelnego podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dziś warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Dziś po Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja – odmówimy litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Jutro wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej, organistów i chórów kościelnych  z racji tego święta zachęcam do angażowania się w te zespoły oddając swój talent na chwałę Bogu. Również dzień imienin siostry Cecylii przełożonej i zakrystianki, pamiętajmy w modlitwach o dostojnej solenizantce, msza św. w jej intencji oraz wszystkich zaangażowanych w śpiew  o godz. 1800.

3. W czwartek 25 listopada przypada wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym dniu obchodzona jest uroczystość odpustowa w Wojutyczach – Msza św. o godz. 1500.

4. W dniu 28 listopada obchodzona będzie kolejna rocznica Głodomoru w latach 1932 – 1933 – szanując pamięć ofiar totalitaryzmu na Ukrainie w XX wieku polecajmy ich w naszych modlitwach  miłosierdziu Bożemu. Na znak solidarności z innymi zapalmy znicz w oknie o godz. 1600 jako wyraz żałoby.

5. Dzieciom i młodzieży przypominamy o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie. W sobotę o godz. 1200  zbiórka dla wszystkich ministrantów.

6. Msze św. w tym tygodniu od wtorku codziennie rano o godz. 900, oraz w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1730 różaniec za zmarłych i Msza św. o godz. 1800.

7. Przyszła niedziela rozpoczyna Adwent – czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani. Dzieci prosimy o zrobienie lampionów, zarówno i dorosłych, które będą znakiem naszego czuwania i gotowości na spotkanie z nadchodzącym Zbawicielem. RORATY codziennie o godz. 700

8. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900; 1130; od przyszłej niedzieli wieczorna Msza św. o godz. 1700. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030. Radłowice godz.1200,  w Czukwi o godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR