XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021

 1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
 2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe po Mszy Św. o godz.1830.
 3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i naszych Księżach Biskupach, i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Msze Św. o godz: 900 i 1830. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;
  we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;
  w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
 5. Od dziś przechodzimy na czas letni odprawiania Mszy św.. W tym tygodniu Msze św. zostaną od wtorku codziennie rano o godz. 900; poniedziałek, wtorek, środa, czwartek i piątek godz. 1830.
 6. W piątek o godz. 1100 uroczystość odpustowa z Mszą św. w Rudkach, na rozpoczęcie obchodów Jubileuszu 100-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Rudeckiej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek przepraszamy za grzechy świata i nasze Boże Serce. Dzieciom i młodzieży przypominamy o spowiedzi. W sobotę nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 900. Nie będzie odwiedzin chorych.
 8. Taca z pierwszej niedzieli lipca przeznaczona jest na WSD we Lwowie, za złożone ofiary na seminarium składam serdeczne Bóg Zapłać!
 9. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130; wieczorna Msza św. w lipcu i sierpniu o godz. 1830. Natomiast na filiach msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200, w Czukwi o godz. 1600.      
 10. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wypoczynki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Jednocześnie przypominamy, że trwające upały i słoneczna pogoda nie zwalnia nas z przychodzenia do kościoła w godnym stroju.
 11. Zapowiedzi:
  Dykij Andrzej, kawaler z Murowanego k/Lwowa, greko-kat.
  i Staszczyszyn Adriana panna z Radłowic, rzym-kat.   II.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR