07.11.2021 – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. Nawet wpatrując się w mogiły naszych najbliższych, mamy pewność, że nie idziemy ku śmierci, ale ku pełni życia w Chrystusie zmartwychwstałym. Przez cały listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Zapraszamy także do wspólnej różańcowej modlitwy za zmarłych, których polecamy Miłosierdziu Bożemu w wypominkach w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1730.
  1. W liturgicznym kalendarzu w tym tygodniu wspominamy:
  •    We wtorek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata;
  •    W środę 10 listopada – św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła, obrońcę nauki o dwóch naturach Chrystusa i prymatu papieża; Dzień imienin Ks. Biskupa Leona Małego, pamiętajmy w naszych modlitwach w Jego intencji.
  •     W czwartek 11 listopada – św. Marcina, żołnierza rzymskiego, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, wreszcie został biskupem w Tours.  Uroczystość odpustowa w Nowym Mieście o godz. 1100 . W tym dniu 11 listopada w Polsce obchodzony jest Dzień Niepodległości. W naszej modlitwie pamiętajmy o Ojczyźnie i tych wszystkich, którzy ponieśli ofiarę z życia walcząc o jej wolność. Zapraszam na mszę św. o godz. 900 w intencji naszej Ojczyzny i za wszystkich Polaków rozsianych po całym świecie.
  •    W piątek 12 listopada – św. Jozafata, biskupa i męczennika, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
  1. Dzieciom i młodzieży przypominam o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie. Zbiórka dla ministrantów w sobotę o godz. 1200.
  1. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 1800.
  1. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: w Kornałowicach o godz. 900; w Dublanach o godz. 1030; w Radłowicach o godz. 1200 i w Czukwi o godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR