XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).
 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. o godz. 1800. Zadbajmy o to, byśmy choć raz dziennie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego w Najświętszym Sakramencie.
 1. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10, Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
 1. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Na Mszy Świętej w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
 1. W poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.
 1. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Uroczystość odpustowa w Biskowicach o godz.1100.
 1. W niedzielę 27 czerwca czcimy MB Nieustającej Pomocy – zwracamy się do Niej jako naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym.
 1. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione od wtorku codziennie rano o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800z wyjątkiem soboty. Msza św. z nabożeństwem czerwcowym. W przyszłą niedziele msze św. na filjach;  Kornałowice godz. 900. Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, w Czukwi o godz.1600.
 1. Wszystkim parafianom, gościom przybywającym w tym czasie wakacyjnym i urlopowy życzymy miłego odpoczynku, jubilatom, solenizantom, pełniącym obowiązki, pracującym oraz posługującym, Szczęść Boże! Przypominam o godnym stroju jaki obowiązuje nas wszystkich wchodząc do miejsca świętego.
 1. Zapowiedzi:
  Bródka Włodzimierz, kawaler z Sambora rzym-kat.
  i Herasevych Marta, panna z Drochobycza, greko-kat.  III.

  Dykij Andrzej, kawaler z Murowanego k/Lwowa, greko-kat.
  i Staszczyszyn Adriana panna z Radłowic, rzym-kat.   I.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR