XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021

 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości, a przez modlitwę zwyciężyli epidemie koronawirusa.
 2. W piątek, 18 czerwca, o godz. 1100, w Domu Zakonnym Sióstr Franciszkaniek Rodziny Maryi Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki dokona aktu poświęcenia i otwarcia  „Izby Pamięci” poświęconej ratowaniu wielu nacji w czasie II wojny światowej.
 3. 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
 4. Msze św. w tym tygodniu będą odprawione od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz wieczorem o godz. 1800 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, w sobotę o godz. 900.
 5. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany godz.1030 , Radłowice o godz. 1200; Czukwa o godz. 1600.
 6. Powoli rozpoczyna się czas wakacyjnych wyjazdów na wypoczynek. Życząc miłych urlopów, pragnę wszystkim przypomnieć, abyśmy pod żadnym pozorem nie zwalniali się ani nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków: codziennej modlitwy i niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy także o godnym a nie modnym stroju w świątyni. Kościół jest miejscem świętym i należy się Jemu cześć i szacunek, godne zachowanie i strój dziecka Bożego
  7. Zapowiedzi: 
  Lubczyński Mikołaj, kawaler z Sambora, rzym-kat.
  i Somina Julia, panna, z Bydgoszczy Pl, prawosławna  III.
  Bródka Włodzimierz, kawaler z Sambora rzym-kat.
  i Herasevych Marta, panna z Drochobycza, greko-kat.  II.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR