VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021

 1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.
 2. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Przygotowujący się do sakramentu Bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia każdego dnia w tym nabożeństwie.
 3. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed nabożeństwem majowym jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.
 4. W piątek 14 maja – św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.
 5.  Od poniedziałku, przez trzy kolejne dni modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Prośmy Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
 6. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 1800.  Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Na nabożeństwa zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz obchodzące rocznicę I Komunii Św. I przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 7. W niedzielę 16 maja po mszy św. o godz. 900, odbędzie się zebranie rodziców dzieci z klas drugich.
 8. Msze św. w tym tygodniu: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz przez cały tydzień o godz. 1800 Msza św. z nabożeństwem majowym. Sobota nabożeństwo majowe o godz. 900. Msze św. Na filiach w przyszłą Niedzielę i w Samborze o stałej porze.
 9. W czwartek przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez     specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.  Msze św. w Samborze o godz. 90 0 11.30 i 1800. Parafian z Filii zapraszam do Sambora.
 10.  Zapowiedzi:
  Melnarowicz Robert, kawaler z Sambora, rzym-kat.
  i Balicka Olena, panna z Sambora, greko-kat.  I.

Wszystkim parafianom, gościom obchodzącym swoje imieniny, urodziny, jubileusze ważne wydarzenia w życiu, życzę Bożego błogosławieństwa.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR