VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 16.05.2021

 1. Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocy. W czwartek przeżywaliśmy, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.   Uroczystość ta kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego Chrystusa i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
 2. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy Zesłania Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt. Z codzienną wieczorną Eucharystią i majowym nabożeństwem łączymy także nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo nam potrzebne jest jego światło i pociecha. Obowiązek uczestnictwa w tych nabożeństwach przygotowujących się do bierzmowania.
 3. W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego Msze św. zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800.
 4. W tym dniu przypada także 40 rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Podczas Mszy św. o godz. 900 będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i łaski dla czcigodnego jubilata.
 5. Msze św. w tym tygodniu w Samborze zostaną odprawione codziennie rano od wtorku o godz. 900 oraz wieczorem z nabożeństwem majowym i nowenną do Ducha św. o godz. 1800, w sobotę o godz. 900.
 6. W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego Msze św. zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800.
 7. Na filiach w przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione: Kornałowice godz. 900,  Czukwa o godz. 1030; w Radłowicach godz. 1200, w sobotę  msza św. w Dublanach o godz. 1800.
 8. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 9. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego odpust na Dąbrówce.  Mszą św. odpustowa o godz. 1500 .
 10. Zapowiedzi:
  Melnarowicz Robert, kawaler z Sambora, rzym-kat.
  i Balicka Olena, panna z Sambora, greko-kat.  II.
  Sławecki Roman, kawaler z Czukwy, rzym-kat.
  i Dowgołucka Swietłana, panna z Błażowa, greko-kat. I.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR