V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021

 1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
 2. Dzisiaj przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.
 3. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 1800 zapraszamy na mszę św. i nabożeństwo majowe.
 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele o godz. 900 i 1800. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź św.  Przed każdą mszą św. Zachęcam dzieci i młodzież do sakramentu pokuty i pojednania.
 7.  Objazd chorych i osób starszych ze Spowiedzią i Komunią Świętą w piątek.
 8. W tym tygodniu patronują nam:
  w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;
   wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;
  czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);
  sobota 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.
 9.  Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek o godz. 1800 oraz od wtorku codziennie rano o godz. 900, w sobotę nabożeństwo majowe po mszy św. o godz. 900.
 10. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1500.
 11. Pragnę wyrazić serdeczną wdzięczność i podziękować za modlitwy, okazaną życzliwość, wsparcie podczas mojej choroby, wszystkim Parafianom i Ludziom dobrej woli. Bóg Zapłać!
 12. Jutro po wieczornej mszy św. Spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR