IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.04.2021

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna, którą przeżywamy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że Jezus Chrystus jest dla każdego z nas Dobrym Pasterzem. Pamiętamy też, by modlić się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, aby nie zabrakło tych, którzy będą w imieniu Chrystusa godnie wykonywać misję pasterską w Kościele.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  w czwartek 29 kwietnia – Świętej Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  w sobotę 1 maja – Świętego Józefa, rzemieślnika
 3. W środę 28 kwietnia, ks. Juliusz, wikariusz naszej parafii, będzie przeżywał czternastą rocznicę święceń kapłańskich, pamiętajmy o nim w tym dniu w naszych modlitwach.
 4. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z zaleceniem Stolicy Apostolskiej główną intencją modlitwy Litanią Loretańską uczyńmy w tym roku prośbę o ustanie pandemii. Nabożeństwo majowe w naszym kościele od niedzieli do piątku po Mszy Świętej o godz.18:00, a w sobotę po Mszy Świętej o godz.9:00. Gromadźmy się także na wspólnej modlitwie przy kapliczkach na terenie parafii.
 5. Kandydaci przygotowujący się do sakramentu bierzmowania uczestniczą
  w nabożeństwie majowym każdego dnia.
 6. Msze Święte w tygodniu od wtorku do soboty codziennie rano o godz.9:00 oraz w poniedziałek, środę i piątek o godz.18:00.
 7. Msze święte w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 9:00; 11:30 i 18:00. Na filiach: Kornałowice godz.9:00; Dublany godz.10:30; Radłowice godz.12:00; Czukwa godz.15:00.
 8. Zapowiedzi przedślubne:
  Wowczyk Andrzej, kawaler ze Starego Sambora, prawosławny
  i Kwolek Lilia, panna z Sambora, rzym. – kat. (III.)
 9. Naszym braciom i siostrom obrządków wschodnich, którzy rozpoczynają Wielki Tydzień i będą przeżywać Święta Paschalne składamy najlepsze życzenia, by doświadczyli bliskiego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, który wniesie w ich życie miłość, radość, pokój i obfite Błogosławieństwo.