III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii. Okres od zmartwychwstania do wniebowstąpienia Pan Jezus poświęcił tym, których najbardziej umiłował. Spróbujmy wejść do tego grona, poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

2. Niedziela dzisiejsza i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na naszym osobistym powołaniu do głoszenia Dobrej Nowiny w świecie, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

3. W najbliższy poniedziałek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Każdego dnia o godz. 1800, Msza Święta, i będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

5. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny.

6. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. o godz: 900 i 1100. i 1800

7. Natomiast w sobotę, 6 maja, w liturgii uczcimy Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca..

9. Odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią Św. w czwartek Ks. Proboszcza, w piątek Ks. Juliusza.

10. W poniedziałek zebranie rodziców i dzieci I Komunijnych o godz: 1700.

11. Msze św. w tygodniu wtorek, środa, czwartek i piątek o godz. 900, pozostałe dni wieczorem o godz. 1800 z nabożeństwem majowym. W przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900, 1130, 1800. Na filiach Kornałowice godz. 900, Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, Czukwa godz. 1500.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

13. W przyszłą sobotę o godz. 1700, przybywają do naszej wspólnoty parafialnej relikwie Bł. Marty Wieckiej. Relikwie nawiedzają, Kościoły Stacyjne Roku Miłosierdzia. Nawiedzenie potrwa do poniedziałku.

14. Zapowiedzi: Waniwski Walery, kawaler, rzym-kat. z Sambora i

Nadrowska Renata, panna, rzym-kat. z Ostrołęki Polska. III.

Jukiewicz Roman, kawaler, rzym-kat. z Sambora i

Moskal Marianna, panna, prawosławna, z Sambora I

Dyakun Oleh, kawaler , rzym-kat. z Przemyśla Polska i

Buchko Swietlana panna, greko-kat. z Sambora I.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR