Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują naso tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga, objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas.
 2. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujmy w stronę Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie.
 3. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty.
 4. W środę, po Mszy Św. o godz. 1800 , spotkanie z Braćmi Rycerzy Kolumba.
 5. W piątek podczas Mszy Św. o godz. 1800 modlimy się w intencji Ks. Juliusza w 10 rocznicę święceń kapłańskich, zapraszam do wspólnej modlitwy.
 6. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
 7. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 8. Msze św. w tygodniu od wtorku codziennie rano o godz. 900 i w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.
 9. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900, 1130, i 1800. Na filiach; Kornałowice godz. 900, Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, Czukwa godz. 1500.
 10. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
 11. Zapowiedzi:
  Waniwski Walery, kawaler, rzym-kat. z Sambora i Nadrowska Renata,panna, rzym-kat. z Ostrołęki Polska. II.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR