Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Msze św. w dniu dzisiejszym jeszcze o godz. 1130 i 1800.

2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Porządek Mszy św. jutro o godz. 900; 1130 i 1800.

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

4. W oktawie Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. będą sprawowane codziennie tylko o godz. 1600 z Nowenną z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Nie będzie w tym tygodniu Mszy św. rano i wieczorem.

5. Najbliższa niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Msze św. w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800.

6. Na filiach w przyszłą niedzielę Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice godz. 900; Dublany godz. 1030; Radłowice godz. 1200 i Czukiew godz. 1500.

7. Kieruję słowa serdecznego podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby liturgia w czasie tych świętych dni miała piękną i godną oprawę, „Bóg zapłać” także wszystkim za czas i pracę przy sprzątaniu świątyni i obejścia wokół kościoła. Dziękuje także tym, którzy w Wielką Sobotę złożyli dary dla ubogich.

8. Zapowiedzi:

Waniwski Walery, kawaler, rzym-kat. z Sambora
i Nadrowska Renata,panna, rzym-kat. z Ostrołęki Polska. I.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR