Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na progu Wielkiego Tygodnia prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, by przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały Chrystus.

2. Msza św. w poniedziałek, i środę o godz. 900 i 1800, we wtorek tylko o godz. 1800. Przed każdą mszą św. okazja do spowiedzi świętej.

3. W Wielką Środę po Mszy św. o godz. 1800 , zapraszam na spotkanie związane z przygotowaniem procesji rezurekcyjnej. Na spotkanie zapraszam młodzież żeńską począwszy od kl. X aż po młodzież studiującą i pracującą; o przyjście na spotkanie proszeni są również kawalerowie. Rodziców młodzieży prosimy o uczulenie swoich dzieci na sprawę zaangażowania w troskę o piękną oprawę procesji nie tylko rezurekcyjnej ale i tych, które odbywają się w ciągu całego roku liturgicznego.

4. Wielki Tydzień przeżyjmy tak, jak powinien go przeżyć człowiek wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Zwłaszcza te trzy dni Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1830; z obmyciem nóg, po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 2400. Proszę o przygotowanie się dwunastu mężczyzn do ceremonii obmycia nóg.

Wielki Piątek – adorację rozpoczynamy o godz. 730; Adoracja dzieci godz. 1430, nabożeństwo Drogi Krzyżowej wraz z Nowenną do miłosierdzia Bożego o godz. 1500 – prowadzą Siostry; Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1830; po niej możliwość adoracji Pana Jezusa w grobie do godz. 2400. Ofiary z Bożego Grobu przeznaczone są na grób Chrystusa w Jerozolimie. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły.

Wielka Sobota – adoracja rozpocznie się o godz. 730; liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 1830 poświęceniem ognia. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Święcenie pokarmów w Samborze od godz. 1100 co pół godziny do godz. 1400. W wystawionym koszu będzie można złożyć dary dla ubogich i samotnych w naszej wspólnocie parafialnej. Bóg Zapłać za złożone dary na ten cel.

5. Liturgia Triduum Paschalnego na filiach:

Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej: Kornalowice godz. 1600; Dublany godz.17 45 Czukwa godz. 1745, Radłowice godz. 1600.

Wielka Sobota: Liturgia Wigilii Paschalnej: Kornałowice i Czukwa godz.1800 w Radłowicach i Dublanach godz.2000, z procesją rezurekcyjną .

Święcenie pokarmów: Kornałowice godz.1130; Dublany przed liturgią Wielkiej Soboty; Radłowice godz. 1230; w Uchercach u państwa Durkalców o godz. 1315; Czukwa godz. 1345.

6. Niedziela Wielkanocna: Procesja Rezurekcyjna w Samborze o godz. 600. Przygotowanie do procesji przynajmniej 15 minut wcześniej. Msza św. wielkanocna o godz. 1130 i 1800. Msza św. z Procesja Rezurekcyjna w Czukwi i Kornalowicach o godz. 600. Dublanach i Radłowicach o godz. 1030.

7. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w Samborze o godz. 900; 1130; 1800. Natomiast na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200. Czukwa godz. 1100.

8. Zbiórki ministrantów w środę o godz. 1700; w czwartek, piątek i sobotę o godz. 1000. Obecność obowiązkowa.

9. Będzie można nabyć Baranka paschalnego i świecę Paschalis na wielkanocny stół. Pieniądze z tej akcji przeznaczone są na pomoc i zasilenie funduszu „CARITAS”- ilość baranków i paschalików jest ograniczona. W następnych dniach będzie można nabyć paschy na wielkanocny stół.

10. Proszę o przynoszenie kwiatów do Grobu Pańskiego.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek C