XVII Niedziela Zwykła

Trwa pełnia lata, wakacji i urlopów Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

 1. Dzisiaj,  po mszy św. o godz. 1130 pobłogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego 25.07. wspomnienia Świętego Krzysztofa.
 2. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 3. W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o 19.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania spowiedź św. przed mszami św.Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 1900.  Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. . Chorych odwiedzimy w czasie trwania nabożeństwa czterdziestogodzinnego.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.
 7. W pierwszą niedzielę sierpnia. W tym dniu przypada również I niedziela miesiąca, o godz.1130 procesja eucharystyczna.
 8. W środę, przypada 22 rocznica śmierci Kazimierza Mączyńskiego, pamiętajmy w modlitwach wypraszając dla niego wieczną radość.
 9. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz. 1900; we wtorek, czwartek, piątek i w sobotę o godz. 900.
 10. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w  Samborze o godz. 900; 1130 i 1900. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice godz. 900  Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200. Czukwa o godz. 1600.
 11. Zapowiedzi: Hołubinka Ihor, kawaler z Sambora greko-kat. i Muzyka Natalia, panna, z Sambora, rzym.-kat.,
 12. Wszystkim parafianom, gościom, obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy wielu łask Bożych, dobrego zdrowia, pomyślności i wrastania w wierze i świętości.

Dziękując za wspólną modlitwę życzę wszystkim Parafianom i Gościom  błogosławionego czasu  wśród  najbliższych.                                                                         

Proboszcz

ks. Andrzej Kurek CR