XVIII Niedziela Zwykła

Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

W tym tygodniu patronują nam:

 1. jutro 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. I dzisiaj każdego z nas Chrystus wzywa do przemiany. Uroczystość odpustowa w Dobromilu o godz. 1100.
 2. w środę 8 sierpnia patronuje nam św. Dominik,prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia. W tym dniu podczas Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji ks. Proboszcza, który obchodzi swoje urodziny.
 3. Czwartek 9 sierpnia, przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, współpatronki Europy. Kanonizował ją Błogosławiony Jan Paweł II w 1998 roku, a w rok później ogłosił współpatronką Europy, podkreślając, że jej wyjątkowe życie i ofiara, jaką złożyła dla Chrystusa, są zadatkiem prawdziwie braterskiego społeczeństwa, niezależnie od różnic narodowych, kulturowych i religijnych.
 4. w piątek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika. Uroczystość odpustowa w Błozwie i Chyrowie o godz. 1100, serdecznie zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie, Członków Braci Rycerzy Kolumba. Proszę o obowiązkowe przyjście zainteresowanych osób.
 6. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, środa i piątek o godz. 1900; wtorek, czwartek i sobota o godz. 900.
 7. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze o 900; 1130 i 1900. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1600.
 8. Dekretem Metropolity Lwowskiego Ks. arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego z dniem dzisiejszym zostaje zabrany Ksiądz Proboszcz i Parafia w Strzałkowicach zostaje zamknięta aż do odwołania. Powodem decyzji jest postawa niektórych wiernych wobec Prawa Kościelnego i ze względu na bezpieczeństwo Księdza i Wiernych.Dziękując za wspólną modlitwę życzę wszystkim Parafianom i Gościom  błogosławionego czasu  wśród  najbliższych.

                                                                             

  Proboszcz

  ks. Andrzej Kurek CR