XIX Niedziela Zwykła

Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

  1. W miesiącu sierpniu przed nami uroczystość Wniebowzięcia NMP oraz doroczna uroczystość odpustowa Ścięcia św. Jana Chrzciciela. Mając na uwadze jak najgłębsze przeżycie tych dni w poniedziałek i wtorek będzie całodzienne wystawienie Najśw. Sakramentu – nabożeństwo czterdziestogodzinne.
  2. W poniedziałek i wtorek – Msza św. o godz. 900; następnie adoracja Najśw. Sakramentu i godzinki ku czci NMP, o 1600 Koronka do Miłosierdzia Bożego; o godz. 1630 adoracja dzieci, a o godz. 1700 młodzieży, o godz. 1730 wspólny różaniec i o godz. 1800 Msza św.. Postarajmy się zaplanować w taki sposób nasze codzienne prace i obowiązki, aby móc nawiedzić  Chrystusa Eucharystycznego całymi rodzinami – niech nikogo z nas w tych dniach nie zabraknie w kościele choćby na krótkiej indywidualnej modlitwie. Zachęcam także do skorzystania z sakramentu pokuty.
  3. W poniedziałek odwiedzimy chorych, Ks. Proboszcz, we wtorek Ks. Juliusz z posługa sakramentalną ich domach.
  4. W nadchodzącą środę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku Niebu. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  5. Msze św. w uroczystość Wniebowzięcia NMP w Samborze o 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Eucharystia będzie sprawowana z poświęceniem wianków: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1600.
  6. Masze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, wtorek i środa o 1800 piątek godz. 1900;poniedziałek, wtorek środa godz. 900 i 1800; sobota o godz. 900.
  7. W poniedziałek dzień swoich urodzin obchodzi Ks. Juliusz, dostojnego Jubilata polecamy modlitwom wiernych i zapraszam jutro na mszę św. w Jego intencji, wypraszając potrzebne łaski Jubilatowi.
  8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, jubileusze, rocznice życzę wielu łask.

Dziękując za wspólną modlitwę życzę wszystkim Parafianom i Gościom  błogosławionego czasu  wśród  najbliższych.                                                                        

Proboszcz

ks. Andrzej Kurek CR