XX Niedziela Zwykła

Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

  1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w najbliższy środę, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. W poniedziałek o 800. msza św. pielgrzymka Sióstr Franciszkanek RM . z racji kanonizacji założyciela św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
  3. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
  4. W piątek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. W tym dniu w naszych modlitwach pamiętajmy o naszej Ojczyźnie w której żyjemy i pracujemy w dniu święta Niepodległości Ukrainy.
  5. W przyszłą niedzielę nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W tym dniu uroczystość odpustowa w Kornałowicach o godz. 1600.
  6. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, środa i piątek o 1900; wtorek, czwartek i sobota o godz. 900.
  7. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1900. Na filiach Eucharystia będzie sprawowana: Kornałowice 1600; Dublany godz. 900; Radłowice godz. 1030 i Czukwa godz. 1200.

Dziękując za wspólną modlitwę życzę wszystkim Parafianom i Gościom  błogosławionego czasu  wśród  najbliższych.                                                                        

Proboszcz

ks. Andrzej Kurek CR