XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018

Dziś w Kościele w Polsce Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. Ta uroczystość skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania. Odpust w Kornałowicach o godz. 1600.

  1. W poniedziałek rano proszę o przyjście do zrobienia porządków w naszej świątyni jak i wokół terenu kościoła. Proszę także o przyjście na obowiązkową zbiórkę wszystkich ministrantów we wtorek wieczorem.
  2. We wtorek, 28 sierpnia, uroczyste Nieszpory połączone z Mszą św. w Wigilię uroczystości odpustowej, ku czci Naszego Patrona Św. Jana Chrzciciela o godz. 1800, serdecznie zapraszam.
  3. W środę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela – jest to dzień uroczystości odpustowej w naszej Parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 900; 1130 suma odpustowa, której będzie przewodniczył ks. bp Leon Mały.  Zachęcam także w tych najbliższych dniach do skorzystania z sakramentu pokuty, aby jak najgodniej przeżyć uroczystość odpustową.
  4. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
  5. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
  6. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, piątek Msza św. wieczorem o godz. 1800. We wtorek, środę, czwartek i sobotę o 900. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
  7. Kończy się czas wakacji i urlopów. Wracając, okazujmy Panu Bogu wdzięczność za dni beztroski, wytchnienia od pracy i codziennych zajęć, za możliwość regeneracji sił fizycznych i duchowego wzrostu. Przepraszajmy, jeśli zrobiliśmy sobie urlop również od Pana Boga. I nade wszystko prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki. Przed nami bowiem coraz bliżej nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, młodzież, wszystkich parafian zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, aby w ten czas pracy i nauki wejść po Bożemu i z Bożym błogosławieństwem. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych odbędzie się w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 900. Po Mszy św. adoracja i procesja racji pierwszej niedzieli miesiąca. Również na filiach.
  8. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o 900; 1130 i 1800. Na filiach Eucharystia będzie sprawowana: Kornałowice godz. 900; Dublany godz. 1030; Radłowice godz. 1200 i Czukwa godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR