XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.09.2018

Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

  1. Wakacje, urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży, pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
  2. W pierwszy czwartek miesiąca na wieczornej mszy św. będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Serdecznie zapraszam.
  3. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Spowiedź przed mszą św.
  4. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w czwartek. Zapisy tych osób można składać w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
  5. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, środa, czwartek i piątek o godz. 1800; a także od wtorku codziennie rano o godz. 900. W sobotę nie będzie Mszy św. ze względu na uroczystości ku czci bł. Jakuba Strzemię we Lwowie. Procesja z Relikwiami Błogosławionego przejdzie z kościoła św. Antoniego do Katedry. O godz. 900 początek uroczystości, w Katedrze Msza św. o godz. 1100. Serdecznie zapraszamy. Intencja Mszy św. zostanie odprawiona w Katedrze.
  6. Przyszłą sobotę obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono więc wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego Święta warto sobie samemu postawić. Podczas Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie ziarna pod tegoroczny zasiew.
  7. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800. Po Mszy św. o godz. 900 zebranie dla rodziców i dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii św. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 . W Czukwi Msza św. Odpustowa o godz. 1500.
  8. W tym roku szkolno – katechetycznym odbędzie się bierzmowanie młodzieży i tych którzy jeszcze tego sakramentu nie otrzymali. W trzecią niedzielę miesiąca spotkania na wieczornej Mszy św. dla wszystkich obowiązkowe.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR