XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.09.2018

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
  – w czwartek 13 września św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, który zasłynął jako wielki obrońca czystości wiary i moralności, kaznodzieja i pisarz, obrońca ubogich.
  – w piątek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Po Mszy św. w tym dniu ucałowanie relikwii Krzyża Świętego
  – w sobotę wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 2. W tym tygodniu po wakacyjnej przerwie rozpoczynamy katechezę. Rodziców uwrażliwiam na religijne wychowanie swoich dzieci, które jest naszym obowiązkiem od chwili chrztu świętego. Tygodniowy plan katechezy znajduje się w gablotach, na stronie internetowej parafii. Nie ustawajmy w gorliwości zaszczepiania, przekazywania i podtrzymywania prawd wiary w sercach dzieci i młodzieży.
 3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 4. W sobotę rano obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów.
 5. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: poniedziałek, środa i piątek o 1800; a od wtorku codziennie rano o godz. 900.
 6. W przyszłą niedzielę Msze św. w Samborze o 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Eucharystia będzie sprawowana: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1500.
 7.  W tym roku szkolno-katechetycznym odbędzie się bierzmowanie młodzieży i tych którzy jeszcze tego sakramentu nie otrzymali. W przyszłą niedzielę spotkanie na wieczornej Mszy św. dla wszystkich obowiązkowe. Również młodzież, która była ochrzczona w cerkwi.
 8. Wszystkim parafianom, gościom, obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy wielu łask Bożych, dobrego zdrowia, pomyślności i wrastania w wierze i świętości.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR