XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

 1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
 2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
 3. Dziś na wieczornej Mszy św. spotkanie z przygotowującymi się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 4. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 1800.
 5. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami. W tym dniu wspominamy także św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, założyciela sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Po Mszy św. będzie ucałowanie relikwii św. Zygmunta Szczęsnego.
 6. 19 września (środa), odpust ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Łanowicach. Suma odpustowa o  1030.
 7. W piątek 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy Bogu dziękować za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
 8. Dzieciom i młodzieży przypominam o cotygodniowej katechezie. Nie wszystkie dzieci jak do tej pory zgłosiły się na katechezę. W poniedziałek i wtorek katecheza dla grup młodzieżowych o 1630.
 9. W sobotę rano zbiórka dla wszystkich ministrantów.
 10. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione od wtorku codziennie rano o 900 oraz w poniedziałek, wtorek, środę i w piątek o godz. 1800.
 11. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze, o 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Eucharystia będzie sprawowana: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukwa o godz. 1500.
 12. Wszystkim dziękuję za wspólną modlitwę, życzę Bożego błogosławieństwa tym którzy obchodzą swoje uroczystości obfitych łask Zmartwychwstałego Pan i opieki Matki Najświętszej. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR