XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018

„Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– w czwartek, 27 września, św. Wincentego a Paulo – żył w latach 1581 – 1660, francuski kapłan, opiekun sierot i ubogich, pionier misji ludowych i założyciel zgromadzeń zakonnych Misjonarzy i Sióstr Szarytek

– w piątek, 28 września, św. Wacława – żył w X wieku, czeski książę, męczennik, patron Czech i Pragi

w sobotę, 29 września – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu uroczystości odpustowe w Czyszkach o godz. 1100, a w Starej Soli o godz.1200.

2. Dzieciom i młodzieży przypominamy o cotygodniowej katechezie.

3. W tym roku duszpasterskim przygotowujemy się do sakramentu bierzmowania. Młodzież i kandydaci do bierzmowania zgłaszają swoją obecność na niedzielnej Eucharystii, po Mszy Świętej w zakrystii. Starszą młodzież i dorosłych, którzy do tej pory nie przystąpili do sakramentu bierzmowania prosimy o zgłoszenie się do ks. Juliusza.

4. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800 . Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. Na filiach w przyszłą niedzielę; Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200; Czukwa o godz. 1500.

5. Przypominamy, że ogłoszenia duszpasterskie i inne informacje dotyczące życia naszej parafii możemy znaleźć na nowej stronie internetowej parafii pod adresem www.parafiasambor.pl oraz na profilu parafialnym na Facebooku pod nazwą parafiasambor lub pod pełną nazwą Parafia Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Samborze.

6. Wszystkim parafianom i gościom, obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Pana i Opieki Matki Bożej. Pięknej niedzieli i dobrego tygodnia życzymy wszystkim – Szczęść Boże!

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR