XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018

Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

1. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas mszy św. i nabożeństwa o 1800.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

3. Od 1 października Msze Św. wieczorne z nabożeństwem różańcowym o 1800. w sobotę o godz. 900. W tym dniu dzieci przygotowujące się do I Komunii św. przychodzą na godz. 1730 . Podczas mszy św. poświęcenie i wręczenie dzieciom Różańca Św.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla Niego.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie przed każdą mszą św. Po Mszy  Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam.

6. Objazd chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi.

8. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. W sobotę 6 września odpust w Niżankowicach o godz. 12:00.

9. Niech kończący się miesiąc wrzesień będzie również okazją dla rodziców do refleksji nad tym czy moje dziecko bierze udział w cotygodniowej katechezie. Pamiętajmy o obowiązku chrześcijańskiego wychowania dzieci, który wypływa z racji chrztu świętego, a który dokonuje się przez systematyczną katechizację.

10. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie wieczorem o godz. 1800. Msza św. oraz nabożeństwo różańcowe; a także od wtorku każdego dnia rano o godz. 900.

11. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900;  1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukwa o godz. 1500.

12. W poniedziałek serdecznie zapraszam Panów do opuszczenia Krzyża Misyjnego, celem jego zabezpieczenia i konserwacji.

13. Obchodzącym imieniny, urodziny, jubileusze, życzę Bożego błogosławieństwa, obfitych łask Bożych i miłego tygodnia.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR