XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.10.2018

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów, trudności, niezrozumienia i osiągnąć szczęście we dwoje.

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 1800 październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.

2. Dzieciom i młodzieży przypominam o systematycznej katechezie. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w przyszłą sobotę po mszy św. i nabożeństwie o godz. 900.

3. W przyszłą niedzielę, 14 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie.

4. Jak co roku w miesiącu październiku rozpoczyna się zbiórka darów i produktów na WSD we Lwowie Brzuchowicach. Składając dary wspomagamy w ten sposób tych, którzy przygotowują się do pełnienia posługi kapłańskiej. Dary proszę składać w tych samych miejscach co każdego roku. Taca z dnia dzisiejszego jest przeznaczona także na WSD. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”.

5. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie wieczorem o godz. 1800, msza św. oraz nabożeństwo różańcowe, w sobotę tylko o godz. 900, a także od wtorku każdego dnia rano o godz. 900.

6. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900;  1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukwa o godz. 1500.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy akcję „ZNICZ” ofiary zebrane z tej akcji zostaną przeznaczone na znicze, które w dniu Wszystkich Świętych pozostawimy na grobach opuszczonych i zapomnianych. Również możemy składać wypominki na miesiąc Listopad, proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk.

8. Wyrażam serdeczną wdzięczność Panom za pomoc w pracach przy kościele, a zwłaszcza Panu Janowi Tracz. Bóg Zapłać!

9. Niech Dobry Bóg przez wstawiennictwo Najświętszej Matki Bożej Różańcowej błogosławi wszystkim w codziennym trudzie, radościach i strapieniach a obchodzącym swoje uroczystości doda otuchy i wleje nadzieję.

10. Przypominam przygotowującym się do sakramentu bierzmowania o udziale we Mszy św. nabożeństwach, obowiązek ten spoczywa również na rodzicach. Nie wszyscy jeszcze zgłosili się do przyjęcia tego sakramentu.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR