XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także we wtorek, 16 października – w czterdziestą rocznicę powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i smutku. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe „dziesiątki” wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie po Mszy św. o godz. 1800.

2. Dziś Dzień Edukacji Narodowej, nauczycielom, katechetom, opiekunom, składam najserdeczniejsze życzenia, cierpliwości i wytrwałości w wychowaniu młodego pokolenia.

3. W poniedziałek 15 października obowiązkowe spotkanie o godz. 1400 dla dzieci od klas trzecich wzwyż. Przygotowanie do Niedzieli Misyjnej, oraz do uroczystości Dnia Niepodległości.

4. W nadchodzący czwartek, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

5. Dzieciom i młodzieży przypominam o systematycznej katechezie. Zbiórka dla wszystkich ministrantów w przyszłą sobotę po nabożeństwie.

6. Przyszła niedziela przeżywana jest jako Niedziela Misyjna. Modlitwą i ofiarami wspieramy misjonarzy. Po Mszy św. o godz. 900, będzie miała miejsce loteria fantowa.  Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje.

7. W najbliższą środę będą zbierane dary i produkty na WSD we Lwowie Brzuchowicach. Składając dary wspomagamy w ten sposób tych, którzy przygotowują się pełnienia posługi kapłańskiej. Dary proszę składać w tych samych miejscach co każdego roku.

8. Przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają  ofiary na znicze, które podczas uroczystości Wszystkich Świętych zostaną zapalone na cmentarzu, zapomnianych polskich mogiłach. Niech złożona ofiara na ten cel będzie wyrazem naszej pamięci, o tych którzy poprzedzili nas w wędrówce do Domu Ojca Niebieskiego. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki – bardzo proszę o czytelne wypisywanie imion zmarłych, których w listopadowej modlitwie będziemy polecać Miłosierdziu Bożemu. Proszę także o zrobienie porządków na cmentarzu przy grobach swoich bliskich jak i również przy tych mogiłach, które są zapomniane.

9. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie wieczorem o godz. 1800 Msza św. oraz nabożeństwo różańcowe; a także od wtorku każdego dnia rano o godz. 900, w sobotę z nabożeństwem różańcowym.

10. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900;  1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukwa o godz. 1500.

11. Kandydaci do sakramentu bierzmowania mają swoje spotkanie w przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 1800.

12. Na dobre przeżywanie dzisiejszej niedzieli i całego tygodnia Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR