XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tace i Papieskie Dzieła Misyjne. Po Mszy św. będzie miała miejsce loteria fantowa, która wspiera dzieło misyjne.

2. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego Kościoła. Podczas mszy św. śpiewamy dziękczynne  „Te Deum”. Również modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych i aborcji.

3. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych już dzisiaj proszę o uporządkowanie i przyozdobienie grobów naszych bliskich. Proszę  też o zainteresowanie się grobami duszpasterzy i grobami opuszczonymi, i porządek na całym cmentarzu.

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”! Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”! Codziennie w naszym kościele o godz. 1800 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich Parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

5. W poniedziałek 22 października Świętego Jan Paweł II, papież, którego nie trzeba specjalnie przypominać, szanowany i kochany przez cały Kościół i świat, świadek i nauczyciel bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce. Świętemu Janowi Pawłowi II oddamy cześć przez ucałowanie relikwii.

6. Serdecznie dziękuje chętnym Parafianom za porządkowanie cmentarza w Dublanach, Bóg Zapłać! Również wyrażam serdeczne podziękowanie za złożone produkty i płody ziemi, oraz ofiary na WSD we Lwowie. Bóg Zapłać!

7. W przyszłą sobotę tj. 27 października w Sanktuarium w Rudkach odbywa się doroczne spotkanie z członkami Żywego Różańca. Początek o godz. 900.

8. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie wieczorem o godz. 1800. Msza św. oraz nabożeństwo różańcowe; a także od wtorku każdego dnia rano o godz. 900.

9. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900;  1130 i 1800. Na filiach Msze św. będą sprawowane: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukwa o godz. 1500.

10. Wszystkim parafianom, gościom, obchodzącym imieniny, urodziny i jubileusze, życzymy wielu łask Bożych, dobrego zdrowia, pomyślności i wrastania w wierze i świętości.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR