VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 17.05.2020

  1.  Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
  2. W dzisiejszą niedzielę i jutro radujemy się w 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.
  3. Przypominam, że w naszym kościele w maju gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 1845. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W poniedziałek w dzień urodzin Św. Jana Pawła II, msza św. dziękczynna za wstawiennictwem Świętego. W ciągu dnia przychodzimy do figury, złóżmy kwiaty, zapalmy światełko, możemy złożyć prośbę lub podziękowanie za Jego wstawiennictwem, które w najbliższym czasie odprawimy.
  4. W czwartek przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy przygotowywali się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Msze św. o godz. 900; 1130 , 1845. W piątek  rozpoczynamy  nowennę do Ducha Świętego.
  5. W sobotę 23 maja Ks. Proboszcz obchodzi 39 rocznicę święceń kapłańskich, pamiętajmy w modlitwach w tym dniu o czcigodnym jubilacie.
  6. Przyszła niedziela, 24 maja jest dniem modlitw katolików całego świata w intencji Kościoła w Chinach.
  7. Przypominam o obowiązku odbycia Spowiedzi Wielkanocnej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Każdego dnia przed mszami jest możliwość przystąpienia do Spowiedzi Św.
  8. Msze święte w ciągu tygodnia od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz wieczorem Msza św. z nabożeństwem majowym o godz. 1845, w sobotę wieczorna msza św. niedzielna.  
  9. Natomiast na filiach Msze św. w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, będą odprawione: Kornałowice o godz. 900,Dublany o godz. 1030; Czukwa o godz. 1600. W Radłowicach godz. 1200.
  10. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o stałej porze, godz. 900, 1130, 1845. Na filiach; Kornałowice godz. 900, Dublany godz. 1030, Czukwa godz. 1600, w Radłowicach o godz. 1200.

     11.  Zapowiedzi:

Paweł Czwankin kawaler, greko-kat. z Gródka     i

Renata Wilk panna, rzymo-kat, z Sambora          I.                                 

Marian Zajączkowski, kawaler z Sambora, rzym kat.  i

Mariana Bereżnowa, wolna z Ławrowa, greko-kat.         II. 

Proboszcz ks. ANDRZEJ KUREK CR