15.03.2020 – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 900, 1600 i o godz.1730 oraz w niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 1700. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

3. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, warto zwracać się o pomoc do Świętego Józefa nie tylko w dniu jego święta. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających. W Błozwie uroczystość odpustowa o godz. 1100.

4. Przyszła niedziela to Niedziela Laetare.

5. Dzieciom i młodzieży przypominamy o obowiązku udziału w cotygodniowej katechezie. A w sobotę obowiązkowa zbiórka dla wszystkich ministrantów rano po Mszy św.

6. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: codziennie rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 1800, a w piątek po nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Natomiast na filiach Msze św. z nabożeństwem Drogi Krzyżowej zostaną odprawione w środę o godz. 1600 w Czukwi, we wtorek:  Dublany o godz. 1530, Kornałowice o godz. 1700.

7. Msze św. w następną niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i po nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 1700. Natomiast na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; wDublanach o godz. 1030; w Radłowicach o godz. 1200 i Czukwa o godz. 1500.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR