24.03.2024 – NIEDZIELA PALMOWA

1. Dziękujemy parafianom za liczny udział w rekolekcjach wielkopostnych oraz za ofiary złożone na potrzeby parafii w Łanowicach.

2. Członkom Towarzystwa dziękujemy za przygotowanie pięknej palmy do kościoła.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień, najważniejszy tydzień roku liturgicznego Kościoła, którego kulminacją będzie radosne „Alleluja” w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

4. W tym roku z racji pierwszeństwa liturgicznego Wielkiego Tygodnia i oktawy Wielkanocy uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzić będziemy w poniedziałek 8 kwietnia.

5. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji skorzystać z sakramentu pojednania będzie taka możliwość od poniedziałku do środy pół godziny przed Mszą Świętą. Msze Święte w Wielki Poniedziałek i Wielką Środę o godz.900 i o godz.1700, w Wielki Wtorek tylko o godz.1700.

6. WIELKI CZWARTEK to dzień, w którym podczas Ostatniej Wieczerzy Pan Jezus ustanowił sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umywania nóg o godz.1800. Adoracja w Ołtarzu Adoracji tzw. Ciemnicy do godz.2200.

7. WIELKI PIĄTEK to dzień śmierci Chrystusa. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Nasza uwaga skierowana jest na Krzyż Jezusa Chrystusa. W tym dniu adoracja w kościele od godz.900. Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa o godz.1700. Liturgia Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża o godz.1800. Po liturgii adoracja w Grobie Pańskim do godz.2200. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wielki Piątek to także pierwszy dzień nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

8. WIELKA SOBOTA to dzień ciszy i trwania przy Grobie Pańskim w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie. Adoracja w Grobie Pańskim od godz.900. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz.1000 do godz.1300. Wigilia Paschalna o godz.1800. Liturgia rozpoczyna się na zewnątrz kościoła, przynosimy ze sobą świece z okapnikami.

9. PROCESJA REZUREKCYJNA i MSZA ŚWIĘTA w Dzień Zmartwychwstania Pańskiego o godz.600 rano. Msze Święte w Wielkanoc również o godz.1130 i 1800.

10. Prosimy o generalne sprzątanie kościoła i terenu wokół kościoła na Święta we wtorek o godz.900. Prosimy też o przygotowanie do procesji rezurekcyjnej: chorągwi, feretronów, figur i baldachimu. Tę prośbę kierujemy do dzieci i młodzieży, kobiet i mężczyzn.

11. Składamy wszystkim serdeczne podziękowanie za ofiary składane w piątki Wielkiego Postu na kwiaty do Grobu Bożego. Bóg zapłać.

12. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego przygotowania do radosnego spotkania ze Zmartwychwstałym Panem w zbliżające się Święta.