17.03.2024 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza Tomasza Krzemińskiego, saletyna, proboszcza z Łanowic. Zachęcamy do licznego udziału w naukach rekolekcyjnych do środy. W środę na zakończenie rekolekcji skorzystamy z daru miłosierdzia w sakramencie spowiedzi świętej. Za udział w rekolekcjach i w stanie łaski uświęcającej możemy otrzymać dar odpustu zupełnego. W tym ostatnim dniu rekolekcji wyrazimy też wdzięczność za wygłoszone rekolekcje wsparciem parafii
    w Łanowicach naszymi ofiarami.

2. We wtorek 19 marca obchodzimy uroczystość Świętego Józefa, oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom, którym patronuje Święty Józef składamy serdeczne życzenia.

3. Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną w domach odwiedzimy w piątek 22 marca, rozpoczniemy około godziny 1100.

4. W najbliższy piątek odbędzie się misterium Męki Pańskiej w wykonaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Msza Święta popołudniowa w piątek wyjątkowo o godz.1630, a po Mszy Świętej Misterium. Zachęcamy parafian do licznego udziału. Rano droga krzyżowa po Mszy Świętej o godz.900.

5. W sobotę 23 marca odbędzie się wyjazd do Łanowic na spotkanie z księdzem biskupem Edwardem, dla dzieci z klas 3 – 7. Wyjazd sprzed białego domu o godz.930, powrót do Sambora ok. 1330.

6. Msze św. w tym tygodniu będą odprawione od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 900 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 1700, w piątek o godz.1630.

7. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm. Msze św. w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. W kościołach filialnych: Kornalowice: sobota godz. 1600; Dublany: sobota godz. 1730; Radłowice godz. 930, Czukwa godz. 1500.

8. W Niedzielę Palmową podczas Mszy Świętej o godz.1130 odbędzie się oficjalny obrzęd wprowadzenia w urząd proboszcza księdza Jarosława. Obrzęd poprowadzi ksiądz dziekan a ksiądz Jarosław dokona publicznego aktu wyznania wiary i wierności nauczaniu Kościoła. Zapraszamy parafian do licznego udziału w tej Mszy Świętej.