31.03.2024 – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Dzisiaj w Uroczystość Wielkanocną Procesja Rezurekcyjna i Msza Święta o godz. 600. Msze Święte w Samborze również o godz. 1130 i 1800.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny czyli drugi dzień Świąt. Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 i 1800. Msze Święte w kościołach filialnych: Kornalowice godz.900, Dublany godz.1030, Radłowice godz.1200, Czukwa godz.1315.

3. Bóg zapłać naszym Siostrom za ich ofiarną pracę w kościele w tym przedświątecznym czasie. Dziękujemy parafianom, którzy sprzątali kościół i teren wokół kościoła oraz pomagali w przygotowaniu dekoracji świątecznych. Za śpiew i zaangażowanie w liturgię Panu Mieczysławowi, Pani Walerii, chórowi i scholii, wszystkim czytającym i śpiewającym oraz ministrantom za ich służbę przy ołtarzu. Wszystkim za przygotowanie Triduum i procesji rezurekcyjnej. Za każdą pomoc, ofiarność i dyspozycyjność.

4. Od Wielkiego Piątku trwa nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Cały tydzień to Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego. Zachęcamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie by przedłużyć radość świętowania Wielkanocy. Z racji Oktawy w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Msze Święte w tym tygodniu od wtorku do piątku o godz.900 i o godz.1800 a w sobotę o godz.900. Od wtorku do soboty na zakończenie każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

7. Chorych w domach z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek.

8. Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia. Msze Święte w Samborze o godz. 900, 1130 i 1800. Po każdej Mszy Świętej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na filiach Msze Święte: Kornalowice 900, Dublany 1030; Radłowice 1200, Czukwa 1500. Taca w Niedzielę Miłosierdzia przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Duchownego we Lwowie-Brzuchowicach.