18.02.2024 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W ostatnią niedzielę 11 lutego popołudniu otrzymaliśmy smutną wiadomość z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po długiej i ciężkiej chorobie w tamtejszym szpitalu zmarł śp. Ksiądz Proboszcz Andrzej Kurek CR. Wczoraj odbyły się uroczystości pogrzebowe w Bałtowie i na Podgórzu (w Polsce). Zgodnie z ostatnią wolą Ksiądz Proboszcz został pochowany w rodzinnej miejscowości Podgórze.

2. Jutro, w poniedziałek 19 lutego, odbędzie się uroczyste pożegnanie księdza proboszcza w naszej wspólnocie parafialnej, której przewodził przez ostatnie ponad 33 lata. Msza Święta dziękczynna za życie i kapłańską posługę Ojca Andrzeja oraz modlitwa o radość życia wiecznego dla Niego pod przewodnictwem Metropolity Lwowskiego Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego będzie odprawiona o godz. 1700. Przed Mszą Świętą modlitwa różańcowa o godz.1630. Niech wyrazem naszej wdzięczności wobec Ojca Andrzeja będzie liczny udział w jutrzejszych uroczystościach.

3. Prosimy parafian o zaparkowanie samochodów poza terenem kościelnym i pozostawienie wolnego parkingu dla księży i gości przyjezdnych.

4. W piątek Msza Święta i Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 900 i 1700.

5. Msze św. w tym tygodniu będą odprawione od wtorku do soboty codziennie o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 1700.

6. Z racji przypadającego w tym tygodniu w czwartek Święta Katedry Świętego Piotra, ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

7. Msze Święte w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900; 1130 i 1700. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1200, Czukwa godz.1500.