04.02.2024 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W piątek 2 lutego zakończyliśmy tradycyjne śpiewanie kolęd. Dziękujemy naszym Siostrom i parafianom, którzy pomagali przy demontażu dekoracji świątecznych. Serdeczne Bóg zapłać!

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu następujące wspomnienia: w poniedziałek 5 lutego – świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, w tym dniu błogosławieństwo chleba; we wtorek 6 lutego – świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników; w sobotę 10 lutego – świętej Scholastyki, dziewicy.

3. We wtorek 6 lutego ksiądz Jarosław Płaza CR obchodzi dzień swoich urodzin. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji jubilata, wdzięczni za jego obecność i posługę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Msza Święta urodzinowa w intencji księdza Jarosława w piątek 9 lutego o godz.1700.

4. W tym roku Światowy Dzień Chorego wypada w najbliższą niedzielę 11 lutego. W tym dniu pragniemy pamiętać o modlitwie za chorych z naszych rodzin, z naszej parafii, szczególnie polecając Bogu chorego księdza proboszcza Andrzeja. Z racji Święta Chorych po każdej Mszy Świętej chorzy bądź w podeszłym wieku, którzy tego pragną, będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych.

5. Wspomnienie NMP z Lourdes 11 lutego przypada także w niedzielę. Z tej racji w Radłowicach będzie normalnie Msza Święta o godz.1200. W tym dniu w kościele w Radłowicach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz.1700 oraz od wtorku do soboty o godz.900.

7. Za tydzień Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 i 1700. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1200, Czukwa godz.1500.