05.02.2023 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W czwartek 2 lutego zakończyliśmy tradycyjne śpiewanie kolęd i licznie wzięliśmy udział w Święcie Matki Bożej Gromnicznej. Poświęciliśmy świece, z których często korzystajmy, zwłaszcza w obecnej sytuacji wojennej, wypraszając przez modlitwę obronę od zła wszelkiego. Bardzo dziękujemy naszym Siostrom i parafianom, którzy pomagali przy demontażu dekoracji świątecznych a mężczyznom za uporządkowanie choinek. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspomnienia: w poniedziałek 6 lutego – Świętych Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników; w piątek 10 lutego – Świętej Scholastyki, dziewicy
  3. W sobotę 11 lutego obchodzimy wspomnienie NMP z Lourdes. Od wielu już lat ten dzień obchodzony jest jako Światowy Dzień Chorego. Celem tego święta jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo jak i fizycznie oraz zwrócenie naszej uwagi na ich potrzeby. Z tej racji zapraszamy chorych i starszych na Mszę Świętą
    w ich intencji z sakramentem namaszczenia chorych o godz.900.
    Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w dowiezieniu ich do kościoła na Mszę Świętą.
  4. Nasz kościół filialny w Radłowicach jest pod wezwaniem NMP z Lourdes dlatego w sobotę będzie Msza Święta odpustowa o godz.1200. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w Radłowicach.
  5. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz.1600 oraz od wtorku do soboty o godz.900.
  6. Za tydzień Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 i 1600. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1200, Czukwa godz.1500.
  7. Zwracamy się z serdecznym podziękowaniem wszystkim, którzy angażują się w życie parafii. Jednym z przejawów zaangażowania jest troska o sprzątanie naszego Domu Bożego, którym jest kościół parafialny. Jest jednak część rodzin, które nie przychodzą na wyznaczone sprzątanie. Prosimy o zainteresowanie się tym tematem. Dziękujemy za zrozumienie.
  8. Zapowiedzi przedślubne:

ANDRYC Rościsław, kawaler z Nahirnego, greko.-kat.
DEMPNIAK Krystyna, panna z Nahirnego, rzym.-kat. (II.)

REKUNCZAK Leonid, kawaler z Nowego Kalinowa, praw.
JASZCZYSZYN Monika, panna z Sambora, rzym.-kat. (II.)