VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

1. Z racji zbliżającej się pierwszej rocznicy wybuchu wojny, nasi biskupi, proszą nas o włączenie się do nowenny przed tą rocznicą. Od środy 15 lutego do czwartku 23 lutego na zakończenie każdej Mszy Świętej będziemy odmawiać Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Modlić się będziemy o zakończenie wojny, zwycięstwo nad wrogiem i nastanie sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła we wtorek 14 lutego przeżywamy Święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy. Ten dzień nazywany jest również Dniem Zakochanych, których patronem jest Święty Walenty. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie szczególnie o narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
  3. W piątek 17 lutego przypada 187. rocznica powstania Zgromadzenia Zmartwychwstańców. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich zmartwychwstańców oraz o nowe powołania na kapłanów i braci.
  4. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w cotygodniowej katechezie według planu.
  5. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek o godz.1600 oraz od wtorku do soboty o godz.900.
  6. Za tydzień ostatnia niedziela okresu zwykłego w liturgii Kościoła i ostatnia niedziela karnawału przed Wielkim Postem. Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 i 1600. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1200, Czukwa godz.1500.
  7. Zapowiedzi przedślubne:

ANDRYC Rościsław, kawaler z Nahirnego, greko.-kat.
i DEMPNIAK Krystyna, panna z Nahirnego, rzym.-kat. (III.)

REKUNCZAK Leonid, kawaler z Nowego Kalinowa, praw.
i JASZCZYSZYN Monika, panna z Sambora, rzym.-kat. (III.)