29.01.2023 – IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w czwartek 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. W całym Kościele ten dzień obchodzony jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji pragniemy modlić się szczególnie w intencji Zgromadzenia Zmartwychwstańców i Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi a także o nowe powołania zakonne. W polskiej tradycji ten dzień nazywany jest Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Z tej racji przynosimy ze sobą do kościoła świece do poświęcenia. Msze Święte w tym dniu o godz.900 i 1600. W tym dniu także poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz.1600.
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą Mszą Świętą.
  3. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w domach w piątek.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy również: we wtorek 31.01 – Świętego Jana Bosko, prezbitera; w piątek 03.02 – Świętego Błażeja, biskupa i męczennika. Święty Błażej jest patronem od chorób gardła, dlatego w piątek po Mszach Świętych specjalne błogosławieństwo św. Błażeja.
  5. W piątek po Mszy Świętej o godz.900 prosimy parafian o pomoc w rozbieraniu dekoracji świątecznych. Około godziny 1030 prosimy mężczyzn o wyniesienie i uporządkowanie choinek.
  6. Msze Święte w tym tygodniu: w poniedziałek, środę, czwartek i piątek o godz.1600 oraz od wtorku do soboty o godz.900.
  7. Za tydzień Msze Święte w Samborze o godz.900, 1130 i 1600. W kościołach filialnych: Kornalowice godz.900; Dublany godz.1030; Radłowice godz.1200, Czukwa godz.1500. Na filiach poświęcenie świec.
  8. Zapowiedzi przedślubne:

ANDRYC Rościsław, kawaler z Nahirnego, greko.-kat.
DEMPNIAK Krystyna, panna z Nahirnego, rzym.-kat. (I.)

REKUNCZAK Leonid, kawaler z Nowego Kalinowa, praw.
JASZCZYSZYN Monika, panna z Sambora, rzym.-kat. (I.)