UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.
  2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz.: 1800.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Św.o godz. 1800.
  4. W przyszłą niedzielę – uroczystość Bożego Ciała. Z kościołów wyruszą procesje z Najświętszym Sakramentem. Udekorujmy nasze domy, by pokazać Jezusowi, jak bardzo cieszymy się z tego Jego nawiedzenia. Msze Święte o godz. 900 i 1130 i 1800 . Nasza parafialna procesja Bożego Ciała wyruszy tradycyjną trasą do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1130, wokół kościoła. Na zakończenie procesji błogosławieństwo na cztery strony świata i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”.
  5. Proszę o udekorowanie okien w całej parafii, na znak naszego szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas, asystę  do baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które przyjęły I Komunię Św. Obchodzące rocznicę I Komunii św., feretrony, obrazy, asystę liturgiczną. Ołtarze przygotowują: I Żywy Różaniec; II Rodzice dzieci I Komunijnych; III kandydaci do bierzmowania  IV – Członkowie Towarzystwa. Pamiętajmy o naszych strojach ludowych.  Swoją postawą dajmy żywe świadectwo naszej wiary.
  6. Przy zachowaniu przepisów państwowych można organizować tradycyjne procesje w Uroczystość Bożego Ciała. Podczas zgromadzenia na zewnątrz obowiązują odległości od siebie, maseczka; w kościele obowiązuje maseczka. Z racji bezpieczeństwa lepiej w procesji używać maseczki, bo nie zawsze limit 1,5 m można zachować.
  7. Od niedzieli w Oktawie Bożego Ciała codzienną Eucharystię o Najświętszym Sakramencie łączyć będziemy z procesją wokół Kościoła i nabożeństwem o godz: 1800.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele przed każdą mszą św.
  9. Objazd osób starszych i chorych ze Spowiedzią i Komunią Św. w piatek. Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
  10. W tym tygodniu patronują nam:
    we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;
    w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
  11. W poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorną Eucharystię, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolno-katechetyczny, na godz. 1800 .
  12. Msze św. w tym tygodniu od środy codziennie rano o godz. 900 oraz każdego dnia wieczorem o godz. 1800 Msza św. z nabożeństwem od wtorku  rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa.
  13. We wtorek 1 czerwca, Dzień Dziecka. Niech nie zabraknie w tym dniu radości i uśmiechu na twarzy najmłodszego pokolenia, które jest nadzieją dla nas starszych. Pamiętając o dzieciach nie tylko obdarowujmy je prezentami, ale przede wszystkim naszą modlitwą.
  14. W przyszłą sobotę 5 czerwca Ks. Bp Leon Mały o godz. 1700 udzieli sakramentu bierzmowania. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa będzie przewodniczył uroczystościom i procesji.
  15. Na filiach Msze św. za tydzień będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; w Czukwi o godz. 1700. W Radłowicach niedzielna  Msza św. w sobotę o godz. 1500.
  16. Zapowiedzi:
    Sławecki Roman, kawaler z Czukwy, rzym-kat.
    i Dowgołucka Swietłana, panna z Błażowa, greko-kat. III.

Lubczyński Mikołaj, kawaler z Sambora, rzym-kat.
    i Somina Julia, panna, z Bydgoszczy Pl, prawosławna  I.