ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
  2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze św. Na filiach; Kornalowice godz. 900, Czukwa godz. 1030, Radłowice godz. 1200.
  3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Msza św. w intencji Mam żywych i zmarłych o godz. 1800.
  4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  5. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie rano o godz. 900 oraz msza św. z nabożeństwem majowym o godz. 1800.  z wyjątkiem soboty tylko o godz. 900.
  6. W przyszłą niedzielę Msze św. na filiach zostaną odprawione: w Kornałowicach o godz. 1100, w Czukwi o godz. 1600 sobotę; Dublany o godz. 1800. Radłowice zapraszam do Sambora.
  7. Powoli zbliża się uroczystość Bożego Ciała, stąd też już dziś zwracam się z prośbą o przygotowanie całej procesji. Ołtarze przygotowują: I – Żywy Różaniec; II rodzice dzieci I Komunijnych; III – kandydaci do bierzmowania; IV – Członkowie Towarzystwa pod kierownictwem Pani Marii. Proszę również o przygotowanie chorągwi i feretronów na procesje.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Ważne wydarzenie w życiu wspólnoty parafialnej, dzień I Komunii św. Grupa dzieci po raz pierwszy przyjmie Ciało Chrystusa do swoich serc podczas mszy św. o godz. 900, a druga grupa będzie obchodzić I rocznice komunii św. o godz.1130. Ze względu na pandemię wiernych nie związanych tymi uroczystościami zapraszam na wieczorną mszę św.
  9. Spowiedzi dzieci do I komunii św. w sobotę o godz. 1600, a po nich dzieci obchodzących I Rocznicę komunii. Rodziców, rodziców chrzesnych zapraszam w ciągu tygodnia, spowiedź przed każdą Mszą św.
  10. Zapowiedzi:
    Melnarowicz Robert, kawaler z Sambora, rzym-kat.
    i Balicka Olena, panna z Sambora, greko-kat.  III.

Sławecki Roman, kawaler z Czukwy, rzym-kat.
    i Dowgołucka Swietłana, panna z Błażowa, greko-kat. II.