BOŻE CIAŁO – 06.06.2021

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 2. Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Za chwilę wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi  naszych  wiosek  w uroczystej procesji Eucharystycznej. Niech Chrystus ukryty w Eucharystii  błogosławi  naszej  Ojczyżnie,  parafii, rodzinom i obdarzy  ją jednością i pokojem. Nasz udział w tej procesji niech stanie się dla nas publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu. Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie ostateczne z Bogiem. Naszym Panem i Przewodnikiem w tym wędrowaniu jest Jezus Chrystus, który pochyla się nad nami i na trudnych drogach naszego życia, chce nas wspierać swoim Ciałem i Przenajświętszą Krwią. Uwielbiajmy Go za ten wielki dar. Zaangażujmy wszystkie swoje siły i zdolności w te uroczystości.  Proszę o zabranie chorągwi, feretronów na procesje. Dziś za udział i uczestnictwo w procesji eucharystycznej zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, udział we Mszy  św,  spowiedż , komunia św. i modlitwa w intencji Ojca Świętego, i brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu.
 3. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz od poniedziałku codziennie wieczorem o godz. 1800 z procesją w sobotę tylko o godz. 900.
 4. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. W sobotę w liturgicznym kalendarzu wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 6. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione: w Samborze o godz. 900; 1130 z procesją i poświęceniem wianków na zakończenie oktawy Bożego Ciała, wieczorna o godz. 1800. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200 i Czukiew o godz. 1600.
 7. Wszystkim, którzy obchodzą w tych dniach swoje imieniny, urodziny, jubileusze, inne wydarzenia, życzę obfitych łask Bożych, błogosławieństwa, opieki Matki Bożej.
 8. Dziękuje wszystkim za zaangażowanie się i przygotowanie dzisiejszej procesji Bożego Ciała.
 9. Zapowiedzi:
  Lubczyński Mikołaj, kawaler z Sambora, rzym-kat.
  i Somina Julia, panna, z Bydgoszczy Pl, prawosławna  II.

  Bródka Włodzimierz, kawaler z Sambora rzym-kat.
  i Herasevych Marta, panna z Drochobycza, greko-kat.  I.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR