XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.09.2020

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc wrzesień a wraz z nim nowy rok szkolny i katechetyczny. Do rodziców zwracamy się z apelem, aby dołożyli wszelkich starań, jeśli chodzi o systematyczny udział dzieci i młodzieży w cotygodniowej katechezie – bądźmy wierni zobowiązaniu do katolickiego wychowania potomstwa, a w modlitwie prośmy Boga, aby wszyscy rodzice temu podołali. Program zajęć z dziećmi i młodzieżą zostanie podany po sobotnim spotkaniu dziekanów z Ks. Biskupami naszej Metropolii.
  2. We wtorek 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenia NMP – w naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msza św. w tym dniu w naszym kościele z obrzędem poświęcenia ziarna i nasion pod przyszłe zasiewy tylko o godz. 900.
  3. W święto Narodzenia NMP 8 września w Rudkach o godz. 1100 zostanie odprawiona Msza św. odpustowa. Również w tym dniu przypada doroczna uroczystość odpustowa w Czukwi. Msza św. odpustowa w Czukwi będzie odprawiona o godz. 1600.
  4. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota rano o godz. 900 oraz w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1800.
  5. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornalowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030. Radłowice godz. 1200, Czukwa godz. 1500.
  6. Wszystkim parafianom obchodzącym jubilesze, imieniny, urodziny ważne daty w swoim życiu życzę obfitego Bożego błogosławieństwa, pomyślności, zdrowia i zachowania w bezpieczeństwie od KORONAWIRUSA. Przestrzegajmy przepisów nałożonych na nas przez służby państwowe.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR