XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.08.2020

  1. Wakacje, urlopy dobiegły  końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.
  2. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
  3. We wtorek powinien rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży chociaż jest epidemia KORONAWIRUSA to podczas uroczystej Mszy Świętej w poniedziałek o godz. 1800 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  4. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  5. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszych modlitwach w te najbliższe dni prośmy o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory plonów.
  7. Odwiedziny chorych i starszych osób ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek.  Zapisy tych osób w Zakrystii lub Biurze Parafialnym.
  8. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: wtorek, środa, czwartek, piątek i sobota rano o godz. 900; poniedziałek, środa, czwartek i piątek o godz. 1800;
  9. Msze św. w przyszłą niedzielę w Samborze o godz. 900; 1130 i 1800. Natomiast na filiach Msze św. zostaną odprawione w Kornałowicach o godz. 900; w Dublanach o godz. 1030; w Radłowicach o godz. 1200. w Czukwi o godz. 1600.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR