XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.08.2020

1. W sierpniu nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W sobotę, 22 sierpnia, będziemy radować się Maryją – Królową. Od najwcześniej­szych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Ją za swoją Królową. Także i nasz Naród, odczytując znaki czasu,  powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

<   W poniedziałek dzień swoich urodzin obchodzi  Bp. Leon Mały dostojnego jubilata polecamy modlitwom wiernych.

<   W czwartek, 20 sierpnia, modlimy się przez pośrednictwo świętego Bernarda, opata cystersów w Clairvaux (Francja) i Doktora Kościoła. Był wielkim my­ślicielem, teologiem i mistykiem; nazywano go „wyrocznią Europy”.

<   W piątek, 21 sierpnia, wspominamy świętego Piusa X, papieża, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępo­waniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą. Nazwano go „papieżem dzieci”. Jest to dzień urodzin kard. Mariana Jaworskiego pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Jubilacie.

<    W sobotę Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

2. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1830; we wtorek, czwartek, i sobotę o godz. 900.   

3. Msze św. w przyszła niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1830. Na filiach Msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200. Czukwa o godz. 1600.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR