XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2020

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze Św. o godz. 900 i 1830. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. W piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych, starszych w domach. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą mszą św.
 4. W czwartek uroczystość odpustowa o godz. 1100 w Rudkach, serdecznie zapraszam do udziału.
 5. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.
 6. Taca z pierwszej niedzieli lipca przeznaczona jest na WSD we Lwowie, za złożone ofiary na seminarium składam serdeczne Bóg Zapłać!
 7. Przeżywamy czas wakacji, mamy wiele wolnego czasu zachęcam młodzież do zaangażowania się w zespół muzyczny. Wielu gra na instrumentach muzycznych a talenty możemy wykorzystać na chwałę Bożą i uświetnić liturgię. Zamiast hulaty po mieście spożytkujmy czas dla własnego i wspólnego dobra.
 8. Msza św. codziennie w Samborze o godz. 1830, połączona z nabożeństwem błagalnym o ustąpienie epidemii koronowirusa i codziennie rano o godz. 900. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Przez modlitwę możemy pokonać epidemię i silną wiarę. Proszę o przestrzeganie zasad jakie nas zobowiązują, maski, odległości i higiena.
 9. Msze św. w przyszłą niedzielę zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130; wieczorna Msza św. w lipcu i sierpniu o godz. 1830. Natomiast na filiach msze św. będą odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany o godz. 1030; Radłowice o godz. 1200. W Czukwi o godz. 1600.
       
 10. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wypoczynki, życzę udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Jednocześnie przypominamy, że trwające upały i słoneczna pogoda nie zwalnia nas z przychodzenia do kościoła w godnym stroju.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR