XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020

  1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
  1. Dziś rocznicę święceń biskupich obchodzi, Bp Edward Kawa, pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym jubilacie.
  1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na Mszę Świętą o godz. 1830.
  1. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Uroczystość odpustowa w Biskowicach o godz.1100.
  • W czwartek  Ks. Kardynał Marian Jaworski obchodzi 70 rocznicę  święceń kapłańskich, w Kalwarii Zebrzydowskiej, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji czcigodnego Jubilata.
  1. W sobotę 27 czerwca czcimy MB Nieustającej Pomocy – zwracamy się do Niej jako naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym.
  1. Msze św. w tym tygodniu zostaną odprawione od wtorku codziennie rano o godz. 900 i wieczorem o godz. 1830. Msza św. z nabożeństwem czerwcowym. W przyszłą niedziele msze św. na filiach,   Kornalowice godz. 900. Dublany godz. 1030, Radłowice godz. 1200, w  Czukwi w sobotę o godz.1700. W Samborze o stałej porze.
  1. Wszystkim parafianom, gościom przybywającym w tym czasie wakacyjnym i urlopowym,  życzymy miłego odpoczynku, a pełniącym obowiązki, pracującym oraz posługującym, Szczęść Boże! Przypominam o godnym stroju  jaki obowiązuje nas wszystkich wchodząc do miejsca świętego.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR