BOŻE CIAŁO – 14.06.2020

 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości, a przez modlitwę zwyciężyli epidemie koronawirusa.
 2. „ Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew, ma życie wieczne…” – to orędzie wypływające z dzisiejszej uroczystości Bożego Ciała. Dla nas wszystkich jest ona okazją i szansą dostrzeżenia w Jezusie eucharystycznym żywej Osoby, która pragnie naszego dobra. Rozpoznajmy w Nim Tego, który nas umacnia, uzdrawia, jednoczy i daje nam życie wieczne.
 3. Przez całą oktawę będziemy uwielbiać Boże Ciało. Codzienną Mszę św. o godz. 1830 połączymy z czerwcowym nabożeństwem oraz procesją eucharystyczną wokół kościoła. Choć nie są to dni wolne od pracy i codziennych zajęć postarajmy się przyjść na to spotkanie z Jezusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Oktawę Bożego Ciała zakończymy w przyszłą niedzielę podczas mszy św. o godz. 1130 z procesją i tradycyjnym błogosławieństwem wianków.
 4. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msza Święta o godzinie 1830.. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.
 6. W tym tygodniu patronuje nam: 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.
 7. Msze św. w tym tygodniu będą odprawione od wtorku codziennie rano o godz. 900 oraz wieczorem o godz. 1830 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, z procesją Eucharystyczną.
 8. W przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i wieczorem o godz. 1830. Natomiast na filiach Msze św. zostaną odprawione: Kornałowice o godz. 900; Dublany godz.1030 , Radłowice o godz. 1200; Czukwa o godz. 1600.
 9. Rozpoczął  się czas wakacyjnego wypoczynku. Życząc miłych urlopów, pragnę wszystkim przypomnieć, abyśmy pod żadnym pozorem nie zwalniali się ani nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków: codziennej modlitwy i niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy także o godnym a nie modnym stroju w świątyni. Kościół jest miejscem świętym i należy się Jemu cześć i szacunek, godne zachowanie i strój dziecka Bożego.
 10. Zapowiedzi:  
  Andrzej Mateusz Lubczyński, kawaler z Sambora, rzym-kat. 
  i Mariana Łobos, panna z Sambora,   rzym-kat.        III.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR