ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.2020

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
 2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. tego dnia o godz. 900 , 1130 i 1845. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
 3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Msza Św. w intencji dzieci naszej Parafii o godz. 1130. Na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Wręczenie nagród dla uczestników konkurs.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszcza jmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości i prosić o oddalenie epidemii koronowirusa.
 5. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele przed mszami świętymi.
 7. Odwiedziny z posługą sakramentalną osób starszych i chorych ze Spowiedzią i Komunią Św. w piątek, chętnych proszę o zgłoszenie w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. W  tym dniu o godz. 900, uroczystość I Komunii Świętej. Spowiedż dzieci w sobotę o godz. 1600. Bardzo proszę parafian o wybranie sobie w tym dniu innej godziny mszy św. W czasie tej mszy św. miejsca zarezerwowane dla dzieci ich rodziców, chrzesnych oraz gości. Jest ograniczona liczba miejsc, uszanujmy ich święto.  
 9. Jutro msze św. na filiach; Kornałowice godz. 900, Czukwa godz. 1030, Radłowice godz. 1200.
 10. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie rano o godz. 900 oraz Msza św. z nabożeństwem czerwcowym o godz. 1845.  w soboty msza św. niedzielna o godz. 1845.
 11. W przyszłą niedzielę Msze św. na filiach zostaną odprawione: w Kornałowicach o godz. 1100, Dublany o godz. 1215. w Czukwi o godz. 1600. W sobotę msza św. w Radłowicach o godz. 1730.

12. Zapowiedzi:
Andrzej Mateusz Lubczyński, kawaler z Sambora, rzym-kat. 
i Mariana Łobos, panna z Sambora, rzym-kat.                                I.

Włodzimierz Krylewicz kawaler z Woli Błażiwska, prawosławny 
i Alina Dąbrowa, panna z Ucherec, rzym-kat.                                II. 

Paweł Czwankin kawaler, greko-kat. z Gródka   
i Renata Wilk panna, rzymo-kat, z Sambora                                  III. 

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR