VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 24.05.2020

 1. Dziś obchodzimy VII Niedzielę Wielkanocną. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
 2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.
 3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 4. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy, i że do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej mamy czas wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę codziennie o godz. 900. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 6. 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych,   którym poświęcił się bez reszty.
 7. 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży. 
 8. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją modlitewnie oczekujemy Zesłania Ducha Świętego w dzień Zielonych Świąt. Z codzienną wieczorną Eucharystią i majowym nabożeństwem różańcowym o godz. 1845. Włączmy się w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo nam potrzebne jest jego światło i pociecha.
 9. Msze św. w tym tygodniu w Samborze zostaną odprawione codziennie rano od wtorku o godz. 900 oraz wieczorem o godz. 1845.
 10. W przyszłą niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego Msze św. zostaną odprawione w Samborze o godz. 900; 1130 i 1845.
 11. Na filiach w przyszłą niedzielę Msze św. będą odprawione: Kornałowice godz. 900,  w Dublany  godz. 1030; w Radłowicach godz. 1200,. Czukwa godz. 1600.
 12. Od piątku podczas nabożeństw i zgromadzeń liturgicznych może uczestniczyć więcej wiernych, 1 osoba na 10m2przy zachowaniu również odstępów 2m., obowiązkowo maski zakrywające usta i nos, tak również przystępujemy od spowiedzi św. Brak oznacza lekceważenie przepisów jakie nas obowiązują. Nie narażajmy siebie i innych na zarażenie.
 13. Zapowiedzi:   
  Włodzimierz Krylewicz kawaler z Woli Baranieckiej, prawosławny 
  i Alina Dąbrowa, panna z Ucherec, rzym-kat.            I. 

  Paweł Czwankin kawaler, greko-kat. z Gródka 
  i Renata Wilk panna, rzymo-kat, z Sambora                   II.      

  Marian Zajączkowski, kawaler z Sambora, rzym-kat. 
  i Mariana Bereżnowa, wolna z Ławrowa, greko-kat.         III.

Proboszcz ks. Andrzej Kurek CR